FURNITURE / Chairs and Stools / Bench 10695133
*
nr 1069 5133
BENCH
Teak, length: 84 cm, width: 38 cm, height: 42 cm,
Teak, längd: 84 cm, djup: 38 cm, höjd: 42 cm
Estimate:
500
Sold:
SEK 250
Auction date:
Monday November 14 2016
at 18:26:48
- Bid history
Time
Bidder
Bid
13/11 15:39:04
1
200 kr
14/11 09:30:15
2
Vinnande bud
- Thema-auction
Nov 14
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bänk karmstol karmstolar stol stolar teak teakmöbler trä
-
5147 CLUB ARMCHAIRS
Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Width: 9..//
Auction ends
in two days
20 maj at 20:10
-
7360 EMMA CHAIRS
one pair, blå plyshklädsel i medaljongmönster, sit..//
Auction ends
in two days
20 maj at 18:59
-
8246 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. Samsas,
Auction ends
in two days
20 maj at 20:06
-
7149 ARMCHAIR
Gustavian style,
Present: SEK 200
Auction ends
in two days
20 maj at 20:39
-
8006 ARMCHAIR
Lady by Homeline,
Auction ends
in two days
20 maj at 19:19
-
7016 ARMCHAIR
omklädd,
Auction ends
in two days
20 maj at 18:59
*
BENCH
Read more about 50/60-tal
nr 1069 5133
BENCH
Teak, length: 84 cm, width: 38 cm, height: 42 cm,
Teak, längd: 84 cm, djup: 38 cm, höjd: 42 cm
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 250 |
Auction date: |
Monday November 14 2016 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
13/11 15:39:04 | 1 | 200 kr |
14/11 09:30:15 | 2 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Nov 14
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bänk karmstol karmstolar stol stolar teak teakmöbler trä
-
5147 CLUB ARMCHAIRS
Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Width: 9..//
Auction ends
in two days
20 maj at 20:10 -
7360 EMMA CHAIRS
one pair, blå plyshklädsel i medaljongmönster, sit..//
Auction ends
in two days
20 maj at 18:59 -
8246 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. Samsas,
Auction ends
in two days
20 maj at 20:06
-
7149 ARMCHAIR
Gustavian style,
Present: SEK 200
Auction ends
in two days
20 maj at 20:39 -
8006 ARMCHAIR
Lady by Homeline,
Auction ends
in two days
20 maj at 19:19 -
7016 ARMCHAIR
omklädd,
Auction ends
in two days
20 maj at 18:59